» Olaszország » Veneto » Velence
A Szent Márk téren található épület Napóleon rendeletére készült, egy régi velencei palotát alakítottak át. Középső árkádjai alól nyílik a feljárat a múzeumhoz.
A palotában megtekinthetjük Sisi és Ferenc József lakosztályait.
A palota másik részében kialakított múzeum kiállítása átvezet a velencei történelem korszakain, többek között felsorakoztatja Szent Márk oroszlánjának ábrázolásait, valamint a helyi ünnepségeket megörökítő festményeket.
Az első alkalommal 16 éves volt. 1856-ban érkezett a lagúnába, ahol 38 napig maradt.
Sissi császárné 1856-ban, abban a 38 napban amikor Velencében tartózkodott, iskolákat, árvaházakat és jótékonysági intézményeket látogatott meg, számos partin vett részt a palotákban, a La Fenice színház néhány előadásán és a Palazzo Balbi történelmi regattáján.
A velenceiek nem túl szeretetteljes fogadtatása ellenére 1861 októberében úgy döntött, hogy visszatér, és hét hónapig marad.
Nemrég vesztette el kislányát, Szófiát, és Velence menedéket jelentett az uralkodó számára. A másik lányával, Gizellával és egyetlen fiával, Rudolffal érkezett oda.
Ausztria uralkodónője bezárkózott bánatába, és a velencei királyi palota dolgozószobájában szomorú verseket írt, vagy magányosan sétált a királyi kert virágágyásai között, tekintetét a Szent Márk medencére szegezve.
Férje néha csatlakozott hozzá, és együtt fogyasztották el nem hivatalos ebédjeiket az ovális teremben, a pompeji stílusban madarakkal, istenekkel, virágokkal és geometrikus mintákkal díszített falak között.
Szigorúbb volt az Audiencia-terem, ahol Sissi császárné kezdte fogadni az elégedetlenségüket kifejezni kívánó embereket.
A padló fából készült, a kárpitozás pedig, ahogy ma is látható, krémvörös volt. Tíz 18.századi karosszék, egy tükör és egy muránói csillár erősítette meg a szoba értékességét.
Sisi császárné és Ferenc József császár lakosztálya között volt egy privát átjáró, a lakosztályok előszobája, ahonnan rendkívüli kilátás nyílik a Szent Márkra és a Szent Györgyre.
Sisi szobája gazdag kék és arany neobarokk kárpitokkal, a budoárja, a kis öltözőszobája finom szürkéskék marmorinóból, mikrocsillogó kristályokkal, amelyeket kizárólag neki készítettek, a mennyezeten stukkókkal, amelyeket fém gyöngyvirágok és sasok díszítenek, az osztrák és bajor királyság címerével.
Miután visszatért Ausztriába, Sissi császárné csak 1895-ben tért vissza a lagúnába, még szomorúbban és zárkózottabban, mint legutóbb.
Hat évvel korábban fia, Rudolf öngyilkosságot követett el, és Sissi, miután elmenekült a bécsi udvarból, ott kezdett el menedéket keresni, ahol úgy tűnt, nyugalmat talál.
Velencébe, amely időközben (1866-ban) Savoyai uralom alá került, inkognitóban érkezett, hogy meglátogassa a Művészeti Biennálét.
|
Értékeld te is!