A próféciák szerint most pusztulás fenyegeti Rómát

2025. április 27.

print Hetedhétország.hu

A próféciák szerint most pusztulás fenyegeti Rómát

Szent Malakiás pápai próféciái szerint közeleghet Róma vége és az Utolsó Ítélet.



Ne tervezzenek semmit a közeljövőben, és semmiképpen ne utazzanak Rómába! Lehetséges, hogy küszöbön áll az Örök Város pusztulása és az Utolsó Ítélet kezdete. Mindenesetre ez derül ki Szent Malakiás pápai próféciájából. Ebben a néhai Ferenc pápát "Petrus Romanus"-ként említik. Eszerint a hét domb városa utána elpusztul, és a rettenetes bíró megítéli népét.

Ír klerikus

Malakiás a 12. század első felében élt. Ír pap, apát és érsek volt a szigetország északi részén. Malakiás - írül Maelmhaedhoc Ó Morgair - állítólag 1094-ben született az északír Armagh városában vagy annak környékén. Amit róla tudunk, az főként Clairvaux-i Bernát hagyományán alapul. A ciszterci apát 1149-ben adta ki a "Vita Sancti Malachiae episcopi" című művét. Ez a mű szolgált alapul ahhoz, hogy III. Kelemen pápa 1190-ben szentté avatta Malakiást.

Clairvaux-i Bernát szerint Malakiás apja vezette az armagh-i iskolát. Egy helyi apát révén Malakiás megismerkedett Armagh érsekével, Celsusszal, aki az írországi egyház reformereként tevékenykedett. Ennek hatására Malakiást 25 éves korában pappá szentelték. Malakiás gyorsan emelkedett az egyházi hierarchiában. Bangor apátjaként újjáépítette a vikingek által lerombolt kolostort, és nem sokkal később Connor püspöke lett. Celsus halála után, 1132-ben Malakiás Armagh érseke lett. Egy 1139-es római útja során megállt a Clairvaux-i apátságban is. Onnan több szerzetest is magával vitt Írországba. Egy másik, 1148-as útja során Malakiás 1148-ban Rómába tartva halt meg Clairvaux-ban, a hagyomány szerint Clairvaux-i Bernát karjaiban.

Látomások Rómában

1139-ben Rómában Malakiás állítólag olyan látomásokat látott, amelyekben az összes pápa az idők végezetéig megjelent neki. (Clairvaux-i Bernard azonban nem említi beszámolójában ezeket a pápai próféciákat). Állítólag feljegyzéseit II. Ince pápára hagyta, aki a vatikáni levéltárban őrizte azokat, 1590-ben újra előkerültek. A próféciák 112, többnyire két-három szóból álló mondásból állnak, amelyeket az 1143-ban és 1144-ben uralkodó I. Celesztintől kezdve és Ferencig minden pápának tulajdonítanak. Ezek a mondások azonban, különösen a későbbiek, úgy vannak megírva, hogy elvileg bármit ki lehet olvasni belőlük. 

Személyes adatok

A kétes hiteleségű irat 112 rövid mondásban jellemzi a leendő pápákat 1143-tól a világ végéig. Vélhetőleg az 1590. évi konklávé alatt készült egy pápajelölt érdekében. Több esetben csakugyan találónak bizonyult, egyes kutatók szerint a jóslatok 90 százaléka valóra vált.

Malakiás számozása szerint a 102. pápára, azaz XIII. Leóra (1878-1903) a „fény az égből” kifejezést használja, amely akár az egyházfő címerén lévő üstökösre is utalhat. Ennél még érdekesebb utódjához, a X. Pius pápához írt „lángoló tűz” kifejezés, amely a pápa halálának évében kitört első világháborút jelezhette. XV. Benedek, a 104. pápa mellé az „elnéptelenedett vallás” szófordulat került, mivel a pápa uralma egybeesett a kommunizmus térnyerésének kezdeteivel.

II. János Pál mint "De labore solis" szerepel (a napfogyatkozásból - Karol Wojtyla egy napfogyatkozás idején született).

A következő pápáról csak annyit ír, hogy az "Gloria olivae" azaz az olajfa dicsősége. Bár Malakiásnak a Joseph Ratzinger pontifikátusát követő apokaliptikus vízióját kevesen osztják, érdekes egybeesés, hogy 2011 őszén állítólag Benedek pápa Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnöktől a Vatikán és a zsidó állam közötti virágzó kapcsolatok szimbólumaként egy több száz éves olajfát kapott.

A jóslat szerint ezután már csak egy pápa, Petrus Romanus következik (ami már csak azért is furcsa, mert íratlan szabály szerint az első pápa nevét egyetlen utóda sem veszi fel). A jóslat egyetlen hosszabb szövege így szól:

"Petrus Romanus, qui paſcet oues in multis tribulationibus: quibus tranſactis ciuitas ſepticollis diruetur, & Iudex tremẽdus iudicabit populum ſuum. Finis."

"A Szent Római Egyház utolsó üldöztetése idején Római Péter ül a trónon, aki számos megpróbáltatás közepette táplálja a nyájat, s mikor ez is elmúlik, a Hét Domb Városa mindenkorra elpusztul, s a szörnyű Bíró ítéletet mond az embereken. Vége".

A szerző keresése, spekulációk Néri Szent Fülöpről

Természetesen ma már senki sem hiszi, hogy a mondásokat eredetileg valóban maga Malakiás írta. A szerző kérdését azonban nem sikerült véglegesen tisztázni. 

A tényleges szerzőséget általában az ellenreformátor Néri Szent Fülöpnek tulajdonítják. A később szentté avatott Néri Fülöpöt csodatevő misztikusnak tartják. Állítólag rendszeresen megjósolta az életében tartott pápaválasztások kimenetelét - néha a választás pontos időpontját és az új egyházfő által választott pápa nevét is. Ezért vannak ma is olyanok, akik úgy vélik, hogy a Malakiásnak tulajdonított aforizmák tényleges próféciák. Néri Fülöp mindenesetre halála után elrendelte írásai elégetését. 

A lista még mindig nem elég hosszú

2016-ban az akkor már nyugalmazott XVI. Benedek pápa nyilatkozott a próféciák körüli találgatásokról. Hiszen Ferenc elődje az utolsó olyan személy, akinek a Malakiás-listában van egy jóslat: "Gloria oliuæ", "az olajfa dicsősége", ez a Joseph Ratzingernek tulajdonított jelmondat.

Peter Seewald újságíró "Utolsó beszélgetések" című könyvében az emeritus pápa tömören kifejtette arra a kérdésre, hogy most véget érhet-e a pápák sorozata: "Bármi megtörténhet". A jóslatok valószínűleg Néri Fülöp köreiben íródtak. Valószínűleg a pápaság végéről meggyőződött protestánsoknak akarta megmutatni, hogy a pápaságnak még korántsem ért véget a jövő pápáinak hosszú sora - magyarázta.

Az azonban, hogy Néri Fülöp listája mostanra kimerült, nem jelenti azt, hogy most véget ér: "Az ő listája nem volt elég hosszú" - mondta XVI. Benedek.


Kapcsolódó hírek





Legfrissebb hírek


hirdetés

Hetedhét kereső:

Töltsd le a Hetedhét kereső mobil applikációt!

  • Egyszerű használat
  • Megmutatja, mi van a közelben
  • Utazáshoz nélkülözhetetlen: Magyar és külföldi úticélok 
Szerezd meg: Google Play

hirdetés
Régészeti és történelmi könyvek

hirdetés

hirdetés