Mintegy 50 ezer vendéget várnak ezen a télen az idén 20. születésnapját ünneplő mátraszentistváni Síparkba. A síbérletek idén sem drágulnak, a két évvel ezelőtti szinten fagyasztották be az árakat az üzemeltetők a családi síterepen.
Már minden készen áll az idén 20 éves mátraszentistváni Síparkban, hogy megkezdődjön a 2024/2025-ös téli szezon. A Felső-Mátra szívében található síterep alpesi hangulattal, kilenc sílifttel, köztük az új építésű négyüléses felvonóval, változatos pályarendszerrel és kétszintes síoktatóparkkal várja a vendégeket.
December 1-jén, a meteorológiai tél első napján elindul és egészen a hivatalos nyitás napjáig tart az az elővásárlási-akció, amelyben 10 százalékos kedvezménnyel lehet megvenni a később síbérletekre váltható utalványokat a mátraszentistváni Sípark internetes oldalán.
A Felső-Mátra különleges klímájának és a modern, energiatakarékos hóágyúrendszernek köszönhetően átlagosan 80-90 napig tart a szezon a Síparkban. Mintegy 50 ezer látogatóra számítanak a télen, köztük több ezer kezdőre és rengeteg kisgyerekes családra.
A legkitartóbbak az előre meghirdetett esti síelések alkalmával kivilágított pályákon élvezhetik a lesiklás örömét.
A 2024/2025-ös szezonban is kinyit a kölcsönző.
A Síparkban balesetvédelmi okokból nem megengedett a szánkózás!
A mátraszentistváni Sípark internetes oldalán egész szezonban webkamerák segítségével lehet követni az időjárás és a pályaviszonyok alakulását.
2024. december 26-án nyit a mátraszentistváni Sípark, amely a téli szünetben minden nap várja a vendégeket. A síbérletek ára idén is a két évvel ezelőtti szinten marad.
December 26-tól a Sípark többi szolgáltatása is elérhető:
- kinyit a kölcsönző, ahol síléc, bakancs, bot, snowboard, snowboard cipő és bukósisak is bérelhető;
- a megszokott kínálattal és alpesi hangulattal várja a vendégeket a Hóhatár hütte, a Rönkbár és a napozóterasz;
- képzett oktatók segítségével sí- és snowboardoktatásra is lesz lehetőség;
1,5 milliárdos fejlesztés indul a mátraszentistváni Síparkban
A tervek szerint még 2025-ben felépül egy újabb négyüléses felvonó, amelynek elemei Ausztriából érkeznek, kialakítanak egy másfél kilométeres, a hazai hegyekben kiemelkedően hosszú családi sípályát izgalmas nyomvonallal, duplájára növelik a síoktató terület nagyságát és új lehetőséggel várják majd a szánkósokat is.
Magyarország legtöbb szolgáltatást nyújtó síterepe a tervek szerint már idén újabb négyüléses felvonót kap, ezzel párhuzamosan elkezdődik a síközpont négy évszakossá alakítása, így a jelenleg csak a télre korlátozódó, átlagosan 2 és fél – három hónapos turisztikai szezont 10 hónaposra lehet növelni a Felső-Mátrában, ezzel is biztosítva a hosszútávú fenntarthatóságot.
A fejlesztések több ütemben valósulnak meg, új felvonókkal növelik a szállítókapacitást és új sípályákat is nyitnak, ezzel csökkenteni lehet a várakozási időt. Az új pályarendszer Magyarországon egyedülálló módon két települést – Mátraszentistvánt és Mátraszentlászlót – is összeköt, vagyis az Alpokból ismert „síhinta” jön létre. Mindkét falu szálláshelyeiről néhány perces sétával elérhető lesz a síközpont, így nem is kell autóba ülniük a vendégeknek.
A Sípark üzemeltetői abban bíznak, hogy a nagyobb pályarendszerrel, a hétköznapi kedvezményes jegyárakkal, a Felső-Mátrában található szálláshelyek kihasználásával még több magyar család számára válnak elérhetővé a havas élmények és a hétvégi napok mellett a hétköznapokon is többen választják az aktív kikapcsolódást. Jelenleg is évente 40-60 ezer síelő érkezik a Síparkba.
A gazdagabb téli kínálatnak és az újonnan induló nyári, illetve őszi szolgáltatásoknak köszönhetően emelkedik majd a látogatószám, jelentősen nő a vendégéjszakák száma és új, egész éves munkahelyek jönnek létre mind a Síparkban, mind a térség turisztikai szolgáltatóinál, idénymunka helyett pedig többen állandó munkaviszonyba kerülnek.
A „négy évszakos” átalakítás az utóbbi egy – másfél évtizedben az Alpok és a Tátra síterepein is kiemelten fontos célnak számít, a mátraszentistváni fejlesztéseknél a legjobb külföldi példák tapasztalatait és a fenntarthatósági, valamint energiahatékonysági szempontokat is figyelembe veszik. A mátraszentistváni Sípark fejlesztésének első üteme 2026-ig magánberuházásból valósul meg, mintegy 1,5 milliárd forintos értékben. A fejlesztések terveit és ütemezését a Sípark 20 éves működésének eddigi tapasztalatai, külföldi példák és több éves előkészítő munka, illetve egyeztetések után véglegesítették a tulajdonosok.
A fejlesztések tervezett menetrendje:
2025: új négyüléses felvonó építése, egy új családi sípálya kialakítása, a síoktató terület megduplázása, „varázsszőnyegek” (mozgójárdák) telepítése, az ország egyik leghosszabb (1,5 km) családi sípályájának megnyitása, izgalmas nyomvonallal, a meglévő vendéglátó egységek és a síkölcsönző fejlesztése;
2026: hegyi gyerekpark, alpesi játszótér meglepetésekkel, családi hegyikerékpár-pályák és gyermek bringapálya kialakítása, a víztározó kapacitás bővítése. Ezzel megvalósul, hogy a nagy esőzésekor keletkező többlet csapadékvizet a tározókban elraktározzák, és az aszályos időszakokban felhasználásra kerüljön.
2027-től új hütte és fogadóépület építése, a mátraszentlászlói sípályák bekapcsolása a rendszerbe, a régi sífelvonó lecserélése korszerű felvonóra;
Értékeld te is!