» Magyarország » Győr-Moson-Sopron » Szigetköz
A Mosoni-Duna, a Rába, a Rábca és a Marcal is itt kanyarog. Sétáljunk el a Mosoni-Duna és a Rába találkozásánál lévő félszigetre a Rába Quelle élményfürdőbe, ahol csúszdák, élménymedencék, szaunák, gyógyvizes medencék várnak ránk és csodálatos kilátás Győr történelmi belvárosára.
Romantikus sétákhoz ajánljuk a Rába partját és a folyó ölelésében fekvő szigetet, amelyet az óvárossal és az újvárossal egy-egy híd köt össze.
70 különböző eszközt lehet kipróbálni, a szélcsatornától a tükörlabirintuson át az áramvonalas karosszériáig. A kiállítótérben a 3D nyomtatásé, a kiterjesztett és virtuális világé, a robotikáé, az okos otthon eszközeié, az animációk készítéséé és a humanoidoké a főszerep. Kísérleti bemutatókat is tartanak ebben a digitális élményközpontban, melyek megszerettetik velünk a mérnöki- és természettudományokat.
Bepillantást nyerhetünk a járműgyár prés- karosszéria- és összeszerelő üzemébe és a motorgyártás folyamatába, sőt azt is megtudhatjuk, hogy hány alkatrészből épül fel egy V6 TDI motor. Precizitás és technológia tökéletes összjátékát láthatjuk – itt a szemünk előtt válik menetkész autóvá egy karosszéria, hiszen több mint 600 robot hegeszti össze a karosszériaelemeket.
Sokszög épülete igazi különlegesség. Hosszú ideig mintaként is szolgált más városok zsinagógáinak építéséhez, nagy befogadóképessége és nagyvárosi környezetbe való illeszkedése miatt. Ma gyakran ad otthont koncerteknek, előadásoknak.
A zsinagóga történelme összefonódik Győr történelmével és jelképe az összefogásnak, a túlélésnek és a fejlődésnek. A zsinagóga ma már nem vallási helyszínként, hanem kiállító és közösségi térként funkcionál és számos rendezvénynek ad otthont.
150 évvel ezelőtti ünnepélyes avató ünnepségen helyezték el a zsinagóga zárókövét. Akkoriban mintegy ötezren voltak a Zsidó Hitközség tagjai, elhurcolásuk után mintegy 150-en tértek vissza. A kivándorlások miatt ma 50-60 közötti a közösség létszáma.
A győri zsidóság 1861-ben döntötte el, hogy zsinagógát épít. A telekvásárlás után tervpályázatot hirdettek, amelyen Benkó Károly terveit fogadták el. Az építést 1868-ban kezdték el. Az iskola épületét 1869-ben nyitották meg, a hozzáépült zsinagógát pedig egy évvel később, 1870. szeptember 15-én avatták fel.
A Xantus János Állatkertben 100 féle állatfaj több mint 500 egyedével találkozhat a nagyközönség hatalmas kifutóterületeken, az eredeti életterükhöz hasonló körülmények között. A hazai vadonban élő, őshonos állatok mellett lakik itt kenguru, jaguár, oroszlán, tigris, teve és gyűrűsfarkú maki is.
|
Értékeld te is!