© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Új látványossággal bővült Šibenik
2019. július 8.
Június közepén ismét megnyitotta kapuit a Szent Miklós vízi erőd, megerősítették a falait és létrehoztak egy látogatóközpontot is az épületben.
2019. június 15-én ismét megnyitotta kapuit a Szent Miklós vízi erőd, amelyet két évig nem látogathatták a turisták, hiszen a vár olyan állapotba került, hogy már nem volt biztonságos bemenni. Mostanra megerősítették a falait és létrehoztak egy látogatóközpontot is az épületben.
Az erőd 16. században épült a tenger felől várható török támadás ellen, később a velenceiek tovább erősítették. Ennek köszönhetően az Adria part egyik legerősebb erődje lett.
A vízi erődöt a tenger felől, Šibenikről induló hajóval lehet meglátogatni.
A Šibenik óvárosában álló Sz. Jakab-katedrálist 2000-ben UNESCO Világörökségi kinccsé nyilvánították. Ez Európa egyetlen olyan katedrálisa, amely kizárólag kőből, kötőhabarcs és fa szerkezeti elemek nélkül épült.
Šibenik történelmi óvárosa ikonikus épületeivel a Trónok harca Braavos városának helyszínéül is szolgált.
Kapcsolódó hírek
Természeti örökség lett a Vis környéki szigetvilág
A közép-dalmáciai Vis és környéke - Vis, Brusnik és Jabuka szigetek mellett része a Kék-barlang (Modra Spilja), a Szerzetesfóka-barlang (Medvidina Spilja), Ravnik-sziget és annak barlangja, a Zöld-barlang, valamint a Stiniva-öböl - idén elnyerte az UNESCO-tól a globális geopark minősítést.
Legfrissebb hírek
Népszerű
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”
- Graz adventi vásárai
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
- „Alles Walzer!” Szilveszter
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Év kilátója 2025: Csodaszép a panoráma a Zengő 7 emeletes kilátójából
- Friss információk 2025: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- Bizarr látványosságok: A leghátborzongatóbb helyek Itáliában
- Itália legszebb karácsonyi vásárai
- Idén is megépítették a rekorder vörsi betlehemet
Mások épp ezt nézik
- Les fêtes traditionnelles de Bayonne
- Európa leghosszabb erdei csúszdaparkja
- Kinderberg-Sattelberg: élményösvény
- Kallósdi románkori kerek templom
- Kemencei Erdei Múzeumvasút
- Abbaye Saint-Michel / Saint-Michel apátság
- Sites Antiques de Vaison la Romaine
- Fondation Marguerite et Aimé Maeght
- Osztrák Zsidó Múzeum
- Villa Sauber - Monacói Nemzeti Múzeum


