Troyes kisváros közvetlenül a Szajna partján fekszik az ország északkeleti részén. Szűk, keskeny, favázas házak, szűk macskaköves utcák és nagy templomok sokasága teszi érdekessé a látogatást. Troyes korábban Champagne fővárosa volt. És ma is ideális kiindulópont a szőlőültetvényeiről és pezsgőjéről oly híres régió felfedezéséhez.
Ha már a városban jár, keresse a kiváló éttermeket és kávézókat a város központjában futó csatorna mentén. Az extravagáns múzeumok és galériák - különösen a Modern Művészetek Múzeuma - a kultúra kedvelőinek is kínálnak szórakozási lehetőséget.
A várost sokáig a textilipar jellemezte - ez segítette hozzá, hogy meglehetősen gazdaggá váljon. Ez még ma is sok helyütt a pazar építészetben mutatkozik meg. A régi téglagyárakat mára lakóházakká alakították át, de megőrizték ipari bájukat.
A sírokban több mint 2200 éve nyugszanak férfiak vaskarddal, nők bronz fibulákkal és nyakékekkel.
Az INRAP nevű francia állami régészeti szervezet kutatói néhány hete bukkantak a sírokra egy gigantikus építkezés színhelyén végzett megelőző régészeti ásatások során.
A helyszínen azonosított mintegy harminc sírnak a felét már feltárták: öt felfegyverzett harcost, valamint a kelta vándorlások jellemezte ősi La Tene kultúrára (i.e. 4. és 3. század) jellemző ékszereket viselő nőket találtak.
Meglepő egy gall temető felbukkanása ezen a vidéken, miután korábban semmilyen nyomára nem bukkantak a térségben gall népességnek.
A régészek szerint a helyszínre azért eshetett a választás, mert számos bronzkori (i.e. 2200-800) temetkezési hely volt itt, a sírhalmok legalább két kilométer hosszan húzódtak.
Az egyik feltárt sírban nagytermetű harcos, mellette vaskardja, koponyája mellett lándzsájának vasa. Mellette egy fiatal nő nyugszik, akit később temettek ide. A férfin mindössze egy karkötő van, a gall nőn viszont gömbökben végződő nyakék és kígyó formájú karkötő látható, mindkettő bronzból, valamint tipikus ékszerek, fibulák (ruhakapcsok), amelyek segítségével az időszámítás előtti 325 és 260 közötti időszakra datálható a sírok keletkezése.
|
Értékeld te is!