» Egyesült Királyság » Nagy-London
A Trafalgar téren lévő National Gallery a látogatószám alapján a világ legsikeresebb múzeumai közé tartozik, és a British Múzeum mögött a második legnépszerűbb a szigetországban.
Híres képek a múzeumban:
(c) wikipedia
Egy titokzatos tárgy vonzza a tekintetet a 16. századi festményen.
A német mester, ifjabb Hans Holbein 1533-ra datált műve Jean de Dinteville, az angliai francia nagykövet megrendelésére készült, aki a bal oldali képen látható. A másik szereplő a barátja, George de Selves, tudós és diplomata.
A festmény gazdag szimbolizmusban. Két látványos földgömböt, egy számtankönyvet, egy napórát és még sok mást is ábrázol. Úgy tartják, hogy ezek a kor politikai és vallási megosztottságát szimbolizálják. De kétségkívül a legfurcsább tárgy a festmény közepén megjelenő szokatlan korong, amely szinte úgy néz ki, mintha rácsapták volna a műalkotásra.
A rejtélyes alakzat valójában egy koponya, amelyet anamorfikus perspektívában festettek meg. Ez lényegében egy rejtvény; egy kép, amely torz marad, hacsak nem egy adott nézőpontból nézzük. Ha a paca-szerű struktúrát vagy a jobb oldaláról magasan, vagy a bal oldaláról alacsonyan nézzük, akkor láthatjuk, hogy egy emberi koponya alakját veszi fel. A művészettörténészek úgy vélik, hogy a művész a koponya tükörképét egy kanál domború részére festette, hogy eltorzítsa azt.
Nem világos, hogy a művész miért festett anamorfikus koponyát. Egyesek feltételezik, hogy ez egy memento mori, a halál fenyegető jelenlétére való emlékeztető. Mások úgy vélik, hogy ez a művész aláírása lehet, mivel a neve "üreges csont"-nak fordítható. Megint mások szerint a művész talán csak azért tette bele, hogy megmutassa, képes volt erre a képességre.
(c) wikipedia
Az 1434-ből származó festmény egyik - maga idejében bizonnyal nagy feltűnést keltett - trükkje, hogy a pár mögötti falon díszes keretbe foglalt kerek, domború tükör mutatja egyebek között magát a festőt.
|
Értékeld te is!