200 euró a bírság, ha meztelenül sétál át ezen az olasz falun

2026. július 15.

print Hetedhétország.hu

200 euró a bírság, ha meztelenül sétál át ezen az olasz falun

A Como-tó egyik legfestőibb kis faluja, Varenna megelégelte a masszív turistaáradatot – és most pénztárcán üti a szabályszegőket.



Ha úgy tervezi, hogy Varennában is a strandon viselt felszerelésben kóborolgat be a helyi boltokba, templomokba vagy a tereken, jobb, ha kétszer is meggondolja.

A mindössze 650 állandó lakost számláló, ám évente több százezer látogatót fogadó kis tóparti település ugyanis komoly bírságokat vezetett be: aki nem öltözik fel illendően a nyilvános tereken, 50 és 200 euró közötti büntetésre számíthat.

A szabály egyszerű: fürdőruha és meztelen felsőtest csak a strandokon, kikötőkön és molókon engedélyezett.

De nem csak a ruházkodás terén húztak határt. A szervezett turistacsoportok létszámát maximálták, a hangszóró és egyéb hangerősítő eszközök használatát betiltották a csoportvezetők számára, és azt is elvárják, hogy a turistakaravánok ne torlasszák el a macskakövekkel rakott utcácskákat és átjárókat. A polgármester szerint a lakosok életminőségét nem lehet feláldozni a tömegturizmus oltárán.

Varenna egyébként nem egyedülálló jelenség Olaszországban: Sorrento, Portofino és Velence szintén szigorított saját szabályain az elmúlt években, ahogy az ország egyre komolyabban küzd az overtourizmus okozta problémákkal.

A helyiek egyébként többnyire jól fogadták az új rendelkezéseket – egy helyi boltos szerint régen kellett volna már bevezetni, bár hozzátette: a legnagyobb kihívás az lesz, hogy valóban be is tartsák és betartassák ezeket a szabályokat.





Legfrissebb hírek


hirdetés

Hetedhét kereső:

Töltsd le a Hetedhét kereső mobil applikációt!

  • Egyszerű használat
  • Megmutatja, mi van a közelben
  • Utazáshoz nélkülözhetetlen: Magyar és külföldi úticélok 
Szerezd meg: Google Play

hirdetés
Régészeti és történelmi könyvek

hirdetés

hirdetés