© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Egy bécsi lány Elvis és Hollywood bűvkörében
2017. augusztus 18.
Elvis él - de legalábbis megelevenedik Bécsben a Jüdisches Museum Wien aktuális kiállításán. A „Trude & Elvis. Bécs – Memphis – Hollywood” egy egészen egyedülálló magángyűjteményen keresztül mutatja be az 50-es évek Hollywoodját és a Királyt.
A 40 éve elhunyt Elvis Presleynek nem akármilyen kötődése volt a császárvároshoz: magántitkárnője és bizalmasa egy Bécsből emigrált zsidó lány, Trude Forsher volt. A lány 18 évesen, 1938-ban hagyta el Ausztriát, és Londonon keresztül nem csak magát, de családját is Amerikába menekítette.
Hollywood és a showbiznisz csillogása teljesen elbűvölte. Szerencsés kapcsolatai folytán – távoli rokonságban állt az Elvis dalait jegyző zeneszerzők kiadójának, a Hill and Range Songsnak a tulajdonosaival – az 50-es években megcsípte azt az állást, amiről Amerika-szerte minden nő álmodott: Elvis személyi asszisztense lett. Trude hagyatéka 2.500 mappányi írásos dokumentum mellett rengeteg emléktárgyat és relikviát tartalmaz ebből a korszakból, amelyeknek egy részét fia, James bocsátotta a Bécsi Zsidó Múzeum (Jüdisches Museum Wien) rendelkezésére. Trude a Király halála után is a szórakoztatóiparban maradt, Adolph Zukor, a legendás magyar származású hollywoodi producer unokájával közös televíziós produkciós irodát alapított. Ekkoriban egy nő a produkciós szakmában fehér hollónak számított Hollywoodban. Nyugdíjba vonulása után szociálpolitikai szerepet vállalt, számos kitüntetést és díjat kapott az egyedülálló anyákért végzett munkájáért.
A kiállítás ennek az erős és ambíciózus asszonynak a történetén keresztül mesél az 50-es évek férfiak által dominált Hollywoodjáról, és persze Elvisről, a közeli munkatársról és ikonról.
A „Trude & Elvis. Bécs – Memphis – Hollywood” című kiállítás még 2017. november 12-ig várja a látogatókat Bécs belvárosában, a Dorotheergasse 11. szám alatt vasárnaptól péntekig, reggel tíz és este hat óra között.
Kapcsolódó hírek
Sissi magyarokhoz fűződő kapcsolatáról nyílt kiállítás Bécsben
Erzsébet osztrák császárné és magyar királyné, Sissi magyarokhoz fűződő kapcsolatát mutatja be egy, a bécsi Hofburgban nyílt kiállítás, amely az Osztrák-Magyar Monarchia alapításának, valamint Ferenc József és Erzsébet koronázásának 150. évfordulója alkalmából rendeznek.
Új kiállítás Bécsben: Mozart a vállalkozó
„Mozart és bécsi kapcsolatrendszere. Egy keresztmetszet.“ címmel indított új időszakos kiállítást a bécsi Mozarthaus. A tárlat dokumentumok, rézkarcok és emléktárgyak segítségével mutatja be, hogyan építette ki kapcsolatait a zeneszerző és vált ezáltal nemcsak felkapott művésszé, hanem sikeres vállalkozóvá is.
Népszerű
- Advent Hallstattban
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
- Friss információk 2024: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- Idén is megépült a mesebeli Jégtemplom a Tátrában
- Graz adventi vásárai
- Bizarr látványosságok: A leghátborzongatóbb helyek Itáliában
- A kis jégkorszak leghíresebb festménye életre kelt
- Großglockner panorámaút ősszel is gyönyörű, ráadásul olcsóbb
- Leopoldifest: Hatalmas vursli és hordócsúszdázás Klosterneuburgban
- A Napkirály 10 legszebb műve
Mások épp ezt nézik
- Villányi Borvidék
- Karnaki templom
- A 10 legszebb favázas város Németországban
- Étretat: impresszionisták és Arsène Lupin
- Rathausplatz - A bécsi Városháza parkja
- Kalandparkok Emilia-Romagnaban
- Franciaország Világörökség helyszínei
- Badacsony: látnivalók, kirándulóhelyek, kilátópontok
- Karlskirche: a barokk remekmű
- Schmitten - Zell am See élményhegye