© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Ő készíti a gondolák evezőit Velencében
2014. július 16.
Már csak négy mesterember látja el Velence több száz gondolását evezőlapátokkal. Piero Dri evezőit a helyi gondolások és a ladiktulajdonos velencei lakosok keresik, de néha turisták is betérnek műhelyébe és evezőt vásárolnak velencei szuvenírként.
Már csak négy mesterember látja el Velence több száz gondolását evezőlapátokkal. Piero Dri evezőit a helyi gondolások és a ladiktulajdonos velencei lakosok keresik, de néha turisták is betérnek műhelyébe és evezőt vásárolnak velencei szuvenírként.
Már csak négy mesterember látja el Velence több száz gondolását evezőlapátokkal - derül ki a Corriere della Sera olasz napilapnak az ősi itáliai mesterségekről és a fiatalok mai elhelyezkedési lehetőségeiről indított sorozatából.
.jpg)
Egyikük a velencei születésű Piero Dri, aki ugyan csillagászatból szerzett egyetemi diplomát, azonban nem talált munkát magának.
"Megoldásként beálltam egy evezőkészítő műhelybe, és itt kitanultam egy másik szakmát. Csillagok helyett a vízzel foglalkozom" - számolt be eddigi életútjáról a harmincéves fiatalember, aki 2013 elején saját műhelyt nyitott Velence központjában.
A gondolát először 1094-ben említi név szerint Vitale Falier dózse egyik rendelete, ám az evezőkészítő mesteremberekről (remer) csak 1307-ből származik az első írásos feljegyzés.
Piero Dri-vel együtt mára csak négyen maradtak Velencében. Dri szerint ehhez a szakmához kézügyesség és az evezési technikák pontos ismerete is szükséges.
Evezőit a helyi gondolások és a ladiktulajdonos velencei lakosok keresik, de néha turisták is betérnek műhelyébe és evezőt vásárolnak velencei szuvenírként. Az evezők ára 300-1200 euró (92-370 ezer forint) között mozog.
MTI
Népszerű
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Ferragosto: Amikor Olaszország egész nap nyaral
- A cicák világnapján fényképeztük ezt a bokor alatt hűsölő cicát Kisorosziban
- Bastille nap: A Bastille lerombolása az önkényuralom végét jelentette
- Lángolnak a hegyek
- Graz adventi vásárai
- Szent Iván-éj – A lángoló folyó
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
- A nyári napforduló éjjelén legendás hegyi tüzek világítják meg Zugspitzét
Mások épp ezt nézik
- Autópályadíjak Horvátországban
- 10 rekordélmény Svájcban
- A legszebb tavak Szlovéniában
- Thermopülai-szoros
- Túra a Kreischbergen
- Wald-Hochseil-Park "goruck" - erdei kalandpark
- Bécs belvárosi szőlőbirtoka
- 10 kihagyhatatlan műalkotás a Louvre-ban
- Écomusée d'Alsace / Elzászi néprajzi múzeum
- Pamplona-i bikafuttatás, San Fermin-ünnep


