A Szent Ilona szigetén elhunyt I. Napóleon francia császár utolsó otthonát teremtették újra a Francia Hadtörténeti Múzeumban szerdán nyíló kiállításon Párizsban.
Május 8-a volt az első olyan vasárnap, amikor a világ legszebb útját a gyalogosok foglalták el. De senki sem maradt le arról hogy másképpen is felfedezze a párizsi Champs-Elysées-t, mivel ezentúl minden hónapban lesz rá lehetőség.
A francia kormány a május 26-ig érvényben lévő rendkívüli állapot meghosszabbítását kéri a parlamenttől további két hónappal, a labdarúgó Európa-bajnokság idejére, a terrorfenyegetettség miatt - jelentette be szerdán Manuel Valls francia miniszterelnök.
Lyon legjelentősebb épületében, a Rhone folyó partján található Grand Hotel-Dieu egykori kórházban alakítják ki a francia gasztronómia egyik új fellegvárát.
Több mint öt évig tartó teljes körű átalakítás után kedden újra megnyílt Párizs belvárosában a Les Halles kulturális és bevásárlóközpont, amelynek új ékessége a Canopée nevű, lombkoronát formázó légies üvegtető.
Párizs hét híres terét készülnek átalakítani a közeljövőben, hogy nagyobb mozgásteret biztosítsanak rajtuk a kerékpárosoknak és a gyalogosoknak, és több legyen a zöld terület.
Júliustól tilos az egyszer használatos műanyag zacskók forgalmazása a francia kereskedelemben a környezetvédők megelégedésére, akik évek óta az újrahasznosítható zacskókért és a komposztálható csomagolásokért szállnak síkra.
Miután Pierre Cauchon püspök elvette Jeanne d’Arc gyűrűjét a pere során, 1431 óta angolok birtokában volt. Most azonban 600 év után az „orléans-i szűz” gyűrűje visszatért Franciaországba: a Puy de Fou szabadidőpark vette meg 376.833 euróért.
Közzétették francia történészek hazájuk második világháborús titkosszolgálati dokumentumait, amelyek ugyan államtitkokat nem tartalmaznak, de betekintést nyújtanak a francia ellenállók, a nácik és a kémek, köztük olyan hírességek, mint például Coco Chanel divattervező tevékenységébe.
Franciaország az évi 84 millió látogatóval az első a világ úti céljai közül. Ez nem is csoda, hiszen az országban 41 világörökségi helyszín, több mint 43 ezer történelmi épület, műemlék és 1200 múzeum található. Az utazókat 17 ezer szálloda, mintegy 175 ezer étterem szolgálja ki, amiből 18 ezer Párizsban és vonzáskörzetében van. Ezek után nézzük, hogy idén mivel tudja felülmúlni ezeket a számokat Franciaország.
A tavalyi párizsi merényletek következtében annyival csökkent a párizsi Pinacotheque látogatottsága, hogy megszakítva Karl Lagerfeld divattervező munkásságának szentelt kiállítását, végleg bezárja a kapuit.
Világszerte 1500 étteremben idén is megrendezik a francia gasztronómia népszerűsítésének napját. Magyarországon kilenc vendéglő vesz részt az akcióban.