© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Rémálom, kősivatag van víz helyett Ausztria leghíresebb tavában
2025. április 7.

A tavat azonban évtizedek óta nem látták ilyennek.
hirdetés
A felső-stájerországi Grüner See természeti ékszernek, népszerű kirándulóhelynek és turisztikai látványosságnak számít messze Stájerország határain túl is. A tavat azonban évtizedek óta nem látták ilyennek: a csapadék és a hóolvadás hiánya miatt teljesen kiszáradt.
A Grüner See a nagyon rendszertelen vízszintjéről ismert, de az, hogy a víz teljesen eltűnt, a helyieket és a turistákat is megdöbbentette. Hubert Zinner tíz éve Tragöß-St. Kathrein polgármestere, aki a Grüner See mellett nőtt fel. Számára is ez az első alkalom.
„Már 68 éves vagyok, de még soha nem láttam ilyet” - mondta a polgármester. „A tó azért száradt ki, mert decemberben esett utoljára, amikor egy kis hó is esett, utána pedig egyáltalán nem esett több eső. A hegyeken is alig van hó, egyszerűen nincs csapadék”.
Tavaly októberben a Grüner See elérte a legmagasabb szintjét, 7,50 métert. A tavat semmilyen más folyó nem táplálja, a víz kizárólag a környező hegyekből lezúduló földalatti forrásokból származik. A tónak a polgármester szerint nincs túlfolyása sem: „A víz aztán visszaszivárog a tóba, és a Lamingtal-völgyben lévő talajvízfolyásba kerül”.
Az elmúlt hetek friss havazása a hegyekben reményt ad arra, hogy a víz hamarosan visszatér. Hubert Zinner polgármester úgy számol, hogy körülbelül 14 napon belül ismét lesz víz a Grüner See-ben. A következő hetekre és hónapokra vonatkozó vízszint-előrejelzés azonban nem lehetséges, az a következő esőzések függvénye.
Népszerű
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- A Napkirály 10 legszebb műve
- Húsvéti tűzijáték Firenzében
- Ezek a legkülönlegesebb húsvéti hagyományok Olaszországban
- Friss információk 2025: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- Ennél szebb Szantorini már nem lehet: húsvéti lángok borítják be a szigetet
- Látványos farsangi szokások Ausztriában
- Apák Napja: Az olaszok ezzel fánkkal ünneplik az édesapákat - recepttel
- Március 15-én először mértek vereséget a kalandozó magyarok felett
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”