© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Különleges alkotások a bécsi porcelánt bemutató kiállításon
2018. május 18.
Az osztrák fővárosban, 1718-ban alapították meg Európa második legnagyobb porcelángyárát, a Bécsi Porcelánmanufaktúrát. A 300. évforduló alkalmából jubileumi kiállítás nyílt az Osztrák Iparművészeti Múzeumban (MAK), ahol eddig soha nem látott alkotásokat is bemutatnak.
A porcelánt évszázadokon keresztül luxus kerámiaipari termékként tartották számon, amelyet elsősorban Kínából, valamint Japánból hoztak be Európába. 1718. májusában, miután a porcelánplasztika kiforrott technikává vált, Claudius Innocentius Du Paquier megalapította a Bécsi Porcelánmanufaktúrát, amely pár évtizeden belül az első európai porcelánkészítő gyár, a Meisseni Porcelán legnagyobb konkurenciájává nőtte ki magát.
Az Osztrák Iparművészeti Múzeum (MAK) a Bécsi Porcelánmanufaktúra megalapítása óta őrzi a porcelángyár egyedülálló hagyatékát, valamint kutatásokat is végez. A 2018. május 16. és szeptember 23. között látható „300 éves a Bécsi Porcelánmanufaktúra“ című jubileumi kiállításon különböző történelmi korszakok egyedi, ázsiai és osztrák formatervezésével ismerkedhetnek meg a múzeum látogatói. A jubileumi tárlat a bécsi porcelángyártás és kerámiamegmunkálás széles spektrumát öleli fel, az étkészletektől a vázákon át az órákig és szobrokig.
A Bécsi Porcelánmanufaktúra műremekei mellett azonban további exkluzív, eddig soha nem látott tárgyakat is megtekinthetnek a porcelángyártás iránt érdeklődők: így például a brünni Dubsky-palota úgynevezett porcelánszobáját (1740), valamint Stift Zwettl étkészletét (Bécs, 1767/68).
Kapcsolódó hírek
Bécsi programajánló
Februártól szeptemberig sokoldalú kulturális kínálattal várja Bécs az odalátogatókat. A Mozart-ház a zeneszerző halhatatlanságának állít emléket, a Zsidó múzeum az érdekházasságok segítségével menedéket kereső zsidó nők sorsát mutatja be, a Raimund Theater pedig a Bodyguard című világhírű musicalt tűzte műsorra.
A Bécsi Akvarell felfedezésére hív az Albertina
A bécsi Albertina múzeum az akvarellfestészet felfedezésrére hívja a festőművészet szerelmeseit. A „Bécsi Akvarell” című tárlaton a 19.századi osztrák akvarellfestészet kiemelkedő alakjainak munkásságát, majd a kortárs vízfestőművész, Martha Jungwirth, festményeit tekinhetik meg a Bécsbe látogatók.
2018 a szecesszióról szól Bécsben
Gustav Klimt, Egon Schiele, Otto Wagner, valamint Koloman Moser a századforduló modern képzőművészeti és építészeti stílusirányzata, a bécsi szecesszió világhírű képviselői. 2018/2019-ben az osztrák főváros a négy művész halálának 100. évfordulója alkalmából e korszak felfedezésére hívja a modern kultúra kedvelőit.
Népszerű
- Advent Hallstattban
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
- Friss információk 2024: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- Idén is megépült a mesebeli Jégtemplom a Tátrában
- Graz adventi vásárai
- Bizarr látványosságok: A leghátborzongatóbb helyek Itáliában
- A kis jégkorszak leghíresebb festménye életre kelt
- Großglockner panorámaút ősszel is gyönyörű, ráadásul olcsóbb
- Leopoldifest: Hatalmas vursli és hordócsúszdázás Klosterneuburgban
- A Napkirály 10 legszebb műve