© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Gyermekirodalmi Fesztivál
2012. március 14.
A legfiatalabb olvasóközönséget szólítja meg egy irodalmi fesztivál Bécsben. Több mint hatvan rendezvénnyel vár kicsiket és nagyokat csütörtöktől egy héten át a bécsi nemzetközi Gyermekirodalmi Fesztivál.
A legfiatalabb olvasóközönséget szólítja meg egy irodalmi fesztivál Bécsben. Több mint hatvan rendezvénnyel vár kicsiket és nagyokat csütörtöktől egy héten át a bécsi nemzetközi Gyermekirodalmi Fesztivál.
A fesztiválra ellátogató gyerekek és szülők több mint kétezer könyvet lapozhatnak fel, és válogathatnak hangoskönyvek közül is. A szervezők a könyvkiállítás mellett széles programválasztékot kínálnak. Az irodalmat és az olvasást népszerűsítő rendezvények nem merülnek ki a felolvasásokban: rajzfilmek, zenés színházi és bábszínház-előadások, valamint gyermekújságíró-foglalkozások is várják a gyerekeket. Az irodalmi és zenés programok egy része más földrészek kultúráival ismerteti meg a gyerekeket.
Az irodalmi művek választéka a Grimm fivérek meséitől és Hans Christian Andersen világától a kortárs mesékig terjed. A gyerekek személyesen találkozhatnak ismert osztrák gyermekkönyvszerzőkkel, köztük Christine Nästingerrel, a magyar származású Varvasovszky Lászlóval, Renate Welsh-sel és Elfriede Hammerllel.(MTI)
2012. március 15.-21. 9:00-18:00
1080 Wien - Palais Auersperg, Auerspergstraße 1
www.jugendliteratur.net
Népszerű
- Év kilátója 2025: Csodaszép a panoráma a Zengő 7 emeletes kilátójából
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
- Graz adventi vásárai
- Idén is megépítették a rekorder vörsi betlehemet
- Budapesten idén is elindul az adventi fényflotta
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Idén is megépült a mesebeli Jégtemplom a Tátrában
- Bizarr látványosságok: A leghátborzongatóbb helyek Itáliában
- Itália legszebb karácsonyi vásárai
- Flandriában varázslatos adventi fényfesztiválok várják a látogatókat


