» Olaszország

» Olaszország » Veneto » Velence

Velencei Építészei Biennále

2025. május 10.

Ezt a helyet még nem értékelték. Legyél Te az első:

A 19. Velencei Nemzetközi Építészeti Biennálét 2025. május 10. és november 23. között rendezik meg.

Új szakmájukban sikeres, egykor építészként végzett, azonban tudásukat más területen kamatoztató alkotók munkásságát mutatja be a Velencei Építészeti Biennálé Magyar Pavilonjának kiállítása.

A Nincs itt semmi látnivaló. Exportáld a tudásod! című magyar kiállítás május 10-én nyílik a 19. Velencei Építészeti Biennálén, amelynek fő témája idén az intelligencia.

A magyar kiállítás 13 olyan sikertörténetet mutat be, amelyben az építésszakmai kompetenciák hozzájárultak ahhoz, hogy az alkotók más területen is kiemelkedő eredményt érhessenek el. A tizenhárom magyar sikertörténet között van feltaláló, tudós, zenész, közéleti, kulturális és médiaszakember, egyetemi oktató.

A tizenhárom bemutatott pályaelhagyó építész Bujdosó Attila, Gryllus Dániel, Gryllus Vilmos és Radványi Balázs (Kaláka együttes), Győrffy Máté, Janesch Péter, Kelemen Csaba és Tompa Balázs (Kirowski), Losonczi Áron, Rubik Ernő, Pozsár Péter, Rajcsányi Balázs és Varsányi Pál (Play Dead), Regős Krisztina, Rimóczi Imre, Somlai-Fischer Ádám és családja, valamint Varga Judit.

A velencei kiállítás egy valaha volt nívós, mára elhagyatott építészirodát fog idézni, ahol az építészek inkább a szakmán kívüli sikerprojektjeiken dolgoznak. A kiállítás tartalma három tételből áll: résztvevők, sikerprojektek és a hallgatói visszajelzések.

A kiállítás május 10-től november 23-ig látogatható Velencében.

A Bahreini Királyság pavilonja kapta a Velencei Biennále Arany Oroszlán-díját

A Bahreini Királyság nemzeti pavilonja kapta a 19. Velencei Nemzetközi Építészeti Biennále fődíját, az Arany Oroszlánt.

A legjobb nemzeti kiállításért járó díjat a Bahreini Királyság Heatwave című projektje nyerte el szombaton, amelynek kurátora Andrea Faraguna építész volt.

Különdíjat nyert a Szentszék (kurátorok: Marina Otero Verzier, Giovanna Zabotti) és az Egyesült Királyság pavilonja (kurátorok: Owen Hopkins, Kathryn Yusoff, Kabage Karanja, Stella Mutegi).

A Bahreini Királyság pavilonja életképes ajánlatot kínál a szélsőséges hőség esetére oly módon, hogy a régióra jellemző hagyományos passzív hűtési módszereket, valamint a széltornyok és az árnyékos udvarok adta pozitív hatásokat alkalmazza.

A Szentszék nemzeti pavilonjának Opera aperta című kiállítása Umberto Eco 1962-es könyvét idézve egy meglévő felszentelt templomot éleszt újjá, különböző szinteken történő javításokkal, sokféle munkaerőt igénylő munkával.

Az Egyesül Királyság pavilonja a jóvátételről és a megújulásról szól, hiszen a GBR: Geology of Britannic Repair című kiállítása rávilágít arra, hogy az építészet egy olyan szakma, amelyet a kitermelés határoz meg, ezzel egyenlőtlenséget és környezetromlást eredményezve. Döntésében a zsűri a Velence Fellowship programot is kiemeli, mint a Velence, Nagy-Britannia és Kenya közötti tudáscsere figyelemre méltó kezdeményezését.

Arany Oroszlán-díjat kapott még a legjobb részvételért a Canal Café kiállítás, amely azt mutatja be, hogy Velence városa miként lehet "laboratóriuma" a vízen való életvitelről szóló eszmecseréknek, valamint a lagúnával és más lagúnákkal kapcsolatos jövőbeli találgatásokra is felhívja a figyelmet.

A nemzetközi kiállítás zsűrijét Hans Ulrich Obrist svájci építész vezette. Az építészekből álló zsűri tagjai között volt továbbá az olasz Paola Antonelli, és a dél-afrikai Mpho Matsipa.

 

Tartomány:Veneto
Település:Venezia
Időpont:2025. május 10.

Még nem érkezett hozzászólás!