A Csorba-tó (Štrbské Pleso) csónakázási hagyománya egészen a 19. század végéig nyúlik vissza. Az első móló és csónakház már 1880-ban megjelent a tó partján, kialakítása Szentiványi József nevéhez kötődik. A tó ma is a Magas-Tátra egyik legnépszerűbb látványossága.
A 2026-os szezonban összesen húsz fából készült csónak várja a látogatókat a tó déli partján található kikötőben.
Júniusban naponta 10 és 16.30 óra között lehet vízre szállni, júliusban és augusztusban pedig 17.30 óráig tart nyitva a csónakázóhely.
A 15 év alatti gyermekek csak felnőtt kíséretében csónakázhatnak, számukra a mentőmellény viselése kötelező.
A csónakázás a Tátrai Nemzeti Park területén működő attrakciók közé tartozik, ezért az üzemeltető a belépődíjak egy részével a TANAP munkáját is támogatja. Így a látogatók nemcsak új élményekkel gazdagodhatnak, hanem hozzájárulhatnak a nemzeti park fenntartásához is.
A nyári szezon kezdetével a Magas-Tátra felvonói is napi üzemmódban közlekednek. Kivételt egyelőre a Lomnici-nyereg felé vezető ülőlift jelent, amely a következő hétvégén kapcsolódik be a forgalomba.
A látogatók számára fontos újdonság, hogy az online, legalább három nappal korábban megvásárolt jegyekkel kedvezőbb áron lehet igénybe venni a felvonókat. Egy retúrjegyen akár 10 eurót is meg lehet takarítani.
A Solisko Express ülőlift hét perc alatt viszi fel az utasokat a Csorba-tótól a Predné Solisko lábához, 1814 méteres tengerszint feletti magasságba, a Chata pod Soliskom közelébe.


Értékeld te is!