A teljes árú belépőt jelenleg legalacsonyabb áron az Alföldön a nádudvari fürdő kínálja. Mindössze 1500 forintot kérnek az egész napos jegyért. a strandszezon kezdetéig.
Mezőtúr fürdője mindössze kétszáz forinttal drágábban (1700 Ft) kínálja a belépőt. Ezért cserébe a gyógymedence mellé úszómedencét és élménymedencét is kapunk.
A Dunántúlon csupán egy olyan termálfürdőt találunk, ahová 2000 forintnál alacsonyabb áron léphetünk be. A Sárvár közelében található Mesteriben 1900 forintért öt medencében mártózhatunk meg a helyi termálfürdő földes-meszes termálvizében.
Kevesen tudják, hogy Egerszalókon a sódombjairól nevezetes Saliris Fürdő közvetlen szomszédságában egy rendkívül pénztárcabarát fürdőt is találunk. A Nosztalgia Fürdő névre keresztelt kis termálfürdő ugyanazt a vizet kínálja télen-nyáron látogatható szabadtéri medencéiben, azonban a nagy testvér árainak töredékéért.
Szintén nem éri el a 2000 forintot a püspökladányi Sárrét Kincse Gyógyfürdő belépője. A hajdúsági fürdő fizikoterápiás és balneoterápiás kezeléseket kínál a gyógyulni érkező látogatóknak, de szaunák, szoláriumok és kozmetikai szolgáltatások is rendelkezésre állnak.
Ez a környék bővelkedik a pénztárcabarát fürdőzési lehetőségekben. Kevesebb mint 40 kilométerre, Füzesgyarmaton található a Kastélypark Fürdő, amely kül- és beltéri gyógyvizes medencékkel, szaunával és 1950 forintos belépővel szintén kiváló ár-érték arányú kikapcsolódást kínál.
Éppen 2000 forintot kérnek a teljes árú belépőért a szintén Békés megyei Nagyszénáson, a Szolnok közelében található Tiszaföldváron és a Pest megyei Tóalmáson.
Kicsit drágább, de még 2500 forint alatt marad a belépő Kiskunhalason és az ország délkeleti csücskében található Tótkomlóson.
Nyugdíjasok akár egy ezresért is fürdőzhetnek
A fentebb említett fürdők többsége a nyugdíjasokat is nagyon kedvező árakkal csábítja.
Közülük is a tóalmási Szent András Gyógyvizes Strand a legolcsóbb, itt mindössze 1000 forint a nyugdíjas belépő, 16 után pedig már csupán 700 forintot kell fizetniük a nemrégiben felújított gyógyvizes medencék használatáért. Mindezt Budapest központjától alig egyórányi autóútra.
Három olyan fürdő is van, amelyek a felnőttbelépő alapján nem tartoznak a legolcsóbbak közé, azonban a nyugdíjasoknak jelentős kedvezményt adnak.
Szintén a főváros vonzáskörzetében, a Gödi Termálfürdőben várják az egyik legalacsonyabb árú belépőjeggyel a nyugdíjasokat, ahol a termálmedencék és szaunák használatáért mindössze 1700 forintot kérnek.
Ugyanezen az áron fürdőzhetnek a nyugdíjasok Kaposváron a Virágfürdőben is. Itt élménymedence, változatos masszázselemekkel, szaunavilág és uszoda is a vendégek rendelkezésére áll a gyógyászati részleg mellett.
Ennél csupán egy százassal kell többet fizetni a szentesi Üdülőközpontban, ahol változatos hőfokú termálmedencéket, több úszómedencét, két gyerekmedencét és csúszdákat lehet használni. Ezzel ez a két fürdő igazán pénztárcabarát lehetőség egy nagyszülő-unoka programhoz.
Hol találhatóak kénes gyógyvizek Magyarországon?
Mezőkövesdi Zsóry Gyógyfürdő: A mezőkövesdi gyógyfürdő egyike az ország legismertebb kénes vízű fürdőinek. A 30-as években felfedezett gyógyvíz magas kéntartalmának köszönhetően remek választás ízületi és mozgásszervi problémák kezelésére, de jótékony hatású a bőr állapotának javítására is.
Balfi Gyógyfürdő: Balf egy csendes kis település a Fertő-tó közelében, ahol a gyógyvíz különösen gazdag kénes ásványi anyagokban. A fürdő több mint egy évszázada segíti a látogatókat a mozgásszervi panaszok enyhítésében és bőrproblémák kezelésében, valamint stresszoldó hatása miatt is kedvelt.
Harkányi Gyógyfürdő: Harkány híres kénes gyógyvize világszerte elismert, különösen a pikkelysömörrel küzdők számára. A harkányi vízben található szulfidok a gyulladások csökkentésében és a bőr rugalmasságának javításában is segítenek, ezért sokan látogatják ezt a fürdőt bőrbetegségek és reumatikus panaszok miatt.
Bogácsi Gyógy- és Strandfürdő: Bogácson a gyógyfürdő forrása 76°C-os kénes gyógyvíz, amely bőrbarát összetételének köszönhetően enyhíti a reumás fájdalmakat, serkenti az anyagcserét és támogatja a szervezet méregtelenítését. A bogácsi gyógyvíz hatása a mozgásszervi és idegrendszeri problémákat is enyhíti.
Egerszalóki Hőforrás és Gyógyfürdő: Az Egerszalóki Gyógyfürdő látványos mészkőlerakódásai a természet egyedi alkotásai. A 68°C-os gyógyvíz magas kéntartalmú, és segíti a reumatikus és ízületi problémák kezelését. Az egerszalóki gyógyforrások vize különösen hatékony a bőrproblémák, például az ekcéma kezelésében, illetve a vérkeringés serkentésében.
Hévízi Tófürdő: A világ legnagyobb természetes termáltava, a Hévízi-tó gyógyító hatása világszerte ismert. A tó vizének kénes összetétele ideális a mozgásszervi panaszok enyhítésére, valamint a bőr regenerálására. Hévíz különösen azok körében kedvelt, akik krónikus ízületi és izomfájdalmaktól szenvednek, mivel a meleg víz és a kén jótékony hatásai gyors javulást hozhatnak.
Zalakarosi Gyógyfürdő: Zalakaros szintén híres gyógyvizeiről, amelyek szulfidban gazdagok. A fürdő vize enyhítheti a mozgásszervi betegségek, ízületi gyulladások és bőrproblémák tüneteit. A kén jelenléte jótékony hatással van a bőr egészségére, így Zalakaros kedvelt célpont azok számára, akik természetes módon keresik az egészségmegőrzést.
Kehidakustányi Gyógy- és Élményfürdő: Kehidakustány gyógyvize kénben gazdag, amely különösen jó hatással van a bőrre és a mozgásszervekre. A fürdő gyógyvize segíti az ízületi és reumás panaszok enyhítését, és hozzájárul a bőrbetegségek, mint az ekcéma kezeléséhez is. A nyugodt környezet és a természet közelsége ideális azok számára, akik gyógyulni és feltöltődni szeretnének.
Mire jó a kénes gyógyvíz?
A kénes gyógyvizek rendszeres használata a következő területeken lehet hatékony.
Mozgásszervi betegségek: A kénes fürdő segíthet az ízületek rugalmasságának visszaállításában, enyhítheti a fájdalmat és csökkentheti a gyulladásokat.
Bőrproblémák: Kénes fürdőkkel sikeresen kezelhetők különféle bőrproblémák, például pikkelysömör, ekcéma és akné. A kén fertőtlenítő és hámlasztó hatása elősegíti a bőr megújulását.
Légzőszervi panaszok: A kénes víz belélegzése jótékony hatással lehet asztma és egyéb légúti betegségek esetén.
Anyagcsere-folyamatok serkentése: A kénes gyógyfürdőkben való rendszeres fürdőzés javítja a vérkeringést és segíthet az anyagcsere-folyamatok felgyorsításában, amelyek az ízületek és szövetek regenerálódásában játszanak szerepet.
A kénes gyógyvizek tehát széles körben alkalmazhatók különféle egészségügyi panaszokra, és Magyarország számos helyszíne kínál lehetőséget a gyógyulni vágyóknak, hogy megtapasztalják ezek jótékony hatásait.
Értékeld te is!